Ahşap Tasarım Modelleri

 

 

Ahşaba Verilen Form

 

Rustik dekorasyonun gözle görülür şekilde revaçta olmaya başlamasıyla birlikte ahşap tasarımlar da kendine ciddi anlamda müşteri bulmaya başladı. Ahşaba daha farklı ve daha estetik bir formun verilmesiyle hazırlanan bu tasarımlar nerdeyse birçok farklı hatta şaşırtıcı şekilde karşımıza çıkmakta. En çok karşımıza çıkan ürünler ise mutfak sunum tahtaları, tabaklar, ahşap avizeler, sehpalar, mumluklar, masalar, saatler, çerçeveler, dekoratif raflar veya duvar süsleri. Yalnız bu tarz bir ahşap ürün satın alırken özellikle ahşabının tam kurumuş olmasına dikkat etmeniz gerekiyor yoksa ahşap zamanla çatlıyor ve kırılıyor. Sizin de o ürünü almak için uzun uzun araştırma yaptığınız zaman ve harcadığınız para boşa gidiyor.

 Siz De Kolları Sıvayın

 

Siz de odanızın dekorasyonuna uyum sağlayacak şekilde ahşap bir model kullanarak sıra dışı bir atmosfer yaratabilirsiniz. Ahşap bir saat, ahşap rustik korniş, ahşap duvar rafı bu bağlamda aklımıza ilk gelenler.

 

Ahşap bulunduğu ortama sıcak ve natürel bir hava vermekte bu yüzden de şehrin yapay havasından bir nebze olsa arınmak isteyenler için bir alternatif oluşturmaktadır. Son zamanlarda gıda sektöründe de alıp başını giden “organik” trendinin dekor dünyasındaki yansıması da bu ahşap tasarım ürünler. Örneğin mutfağımızı dekore ederken tamamıyla ahşaptan oluşan bir mutfak dolabının, masasının ve aksesuarların olması harikulade olurdu ama bu hayal çoğu insan için hayat bulamayacak kadar maliyetli. O yüzden odanın havasıyla uyumlu olacak şekilde ahşap tasarım bir ürün kullanmak daha uygun olacaktır. Bu ürünlerden hangisinin sizin için uygun olduğuna karar vermek için küçük bir araştırma yapmak da size kalmış.

 

Gerisi ise sadece biraz bütçe ve biraz zevk meselesidir. Şimdi tüm evi gözden geçirebilir, nereye nasıl bir ürünün uygun olacağına karar verebilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir